Race Results

2019

Friday

Saturday

Sunday

 

ODBF CHARITY CHALLENGE CUP FINAL RESULTS

Rookie Race

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

Rookie Race

 

 

2

Rookie Race

PCL Paddlers

DNS

3

Rookie Race

More Row Ship -Pell

DNS

4

Rookie Race

HZ Law Jing Jing

2:30.12

5

Rookie Race

YOW Crew

DNS

6

Rookie Race

Shape Up and Ship Out

DNS

7

Rookie Race

Brookstreet Worker Bees

 

8

Rookie Race

 

 

Open Final

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

Open Final

 

 

2

Open Final

 

 

3

Open Final

Strike Force

DNS

4

Open Final

Modern Niagara Rocks And Rows

DNS

5

Open Final

GDMS-C

2:32.72

6

Open Final

 

 

7

Open Final

 

 

8

Open Final

 

 
Women's Final

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

Women’s Final

Wild Women On Water

2:40.92

2

Women’s Final

Party Oars

2:45.72

3

Women’s Final

Herricane Winds

2:48.22

4

Women’s Final

Draggin’ Docs

2:49.99

5

Women’s Final

Dirty Oars

2:33.60

6

Women’s Final

MOMentum

3:01.56

7

Women’s Final

Fetal Attraction

2:39.40

8

Women’s Final

Out for a Paddle

2:56.42

Mixed B Final

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

Mixed B Final

Shenglin Dragon Warriors

2:30.92

2

Mixed B Final

ZEC Powerhouse

2:33.18

3

Mixed B Final

Telfer Thunder

DNS

4

Mixed B Final

Paddlin’ Hellfish

2:16.80

5

Mixed B Final

Liu Dental Centres – Gung Ho

2:10.95

6

Mixed B Final

Beerded Dragons

2:23.47

7

Mixed B Final

Epocalypse

2:29.45

8

Mixed B Final

Fleet Of Foote Vikings

2:22.46

Mixed A Final

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

Mixed A Final

Panaceaa

2:15.71

2

Mixed A Final

22 Horsepower

2:33.53

3

Mixed A Final

JLR Dragons

2:21.59

4

Mixed A Final

Fleet of Foote  Lightning

2:16.58

5

Mixed A Final

Chinatown Showboat

2:53.84

6

Mixed A Final

CNSC Heavy Water Dragons

2:21.03

7

Mixed A Final

EQ Homes Powerhouse

2:36.90

8

Mixed A Final

Minto Framing Dragons

2:34.10

 

BLOCK 1 - AM

Race 1

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

Competitive Women

Ghostship Women (W)

2:17.66

2

Competitive Women

Dirty Oars (W)

2:36.43

3

Competitive Women

Psirens (W)

2:41.50

4

Competitive Women

Blades of Glory (W)

2:28.80

5

Competitive Women

GTB Girls (W)

2:32.56

6

Competitive Women

Lipstick Dragons (W)

2:36.50

7

Competitive Women

Water Nymphs (W)

2:30.93

 

 

 

 

Race 2

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

 

Vacant 1

9:59.99

2

Sue Holloway Cup - Mixed

Ottawa Dragon Masters Mixed

2:01.56

3

Sue Holloway Cup - Mixed

ODBC Barracudas

2:00.13

4

Sue Holloway Cup - Mixed

Carleton Dragon Boat

2:17.33

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Race 3

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

Sport and Fitness

Shape UP and Ship Out

2:47.50

2

Sport and Fitness

That's How We Roll

2:43.66

3

Sport and Fitness

Ottawa Sport & Social Club

2:45.16

4

 

Blue Orcas

2:32.20

5

 

Water Bugs

2:43.60

6

Accessibility

Team Ausome

3:22.20

7

Accessibility

CONDORS STRONG!

3:09.56

 

 

 

 

Race 4

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

Government

Paddlin' Hellfish

2:22.00

2

Government

Baby Sharks

2:49.93

3

Government

Waterborne Pathogens

2:30.36

4

Government

EDC - Export Dragon Crew

2:26.06

5

Government

Border Dragons

2:30.56

6

Government

CNSC Heavy Water Dragons

2:22.93

7

Government

Nauticlew

2:28.53

8

Government

Mad Paddlers

2:30.43

Race 5

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

Government

My Favourite Team

2:21.83

2

Government

Wakebusters

2:50.73

3

Government

MIXSTREAM

2:13.86

4

Government

Filthy Oars

2:42.93

5

Government

The COD Fishsticks

2:40.96

6

 

Chinook Mojos

2:15.56

7

 

Maki Catta

2:21.00

8

 

 

 

Race 6

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

Government

Panaceaa

2:19.73

2

Government

Paddledemons

2:22.76

3

Government

Oarable Paddlers

2:21.84

4

 

Strike Force (O)

2:50.13

5

 

Anytime Dragons

2:29.73

6

 

Beerded Dragons

2:27.43

7

 

Rusty Dragons

2:31.30

8

 

 

 

 

BLOCK 2 - AM

Race 7

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

Education

Shenglin Dragon Warriors

2:30.90

2

Education

CU in 'R Wake

2:39.46

3

Education

Telfer Thunder

2:40.00

4

Education

Telfer Torpedoes

2:38.60

5

Education

Canadian Federation of Chinese Students

2:38.33

6

Education

Fleet of Foote Vikings

2:30.56

7

 

More-Row Ship-pell

3:03.03

8

 

 

 

Race 8

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

Friends & Family

Blazing Paddles

2:38.26

2

Friends & Family

Running on Water

2:37.13

3

Friends & Family

Draggin' Blades

2:37.46

4

Friends & Family

Paddle me Harder

2:23.26

5

Friends & Family

The Movers and Shakers

2:45.80

6

Friends & Family

IB Dragonboating

2:44.56

7

Friends & Family

GTB

2:14.50

8

Friends & Family

Chinatown Showboat

2:36.10

Race 9

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

 

House Targaryen

2:36.16

2

Friends & Family

annabelanger.com

2:27.00

3

 

Paddlers Anonymous daWave

2:38.90

4

Friends & Family

The League of Extraordinary Paddlers

2:07.86

5

 

Les Archipels (O)

9:59.99

6

 

The Ottawa Senat-oars powered by ORCC (O)

2:40.16

7

 

HZ Law Jing Jing

2:26.93

8

 

 

 

Race 10

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

Intermediate Women

Twisted Sisters (W)

2:57.16

2

Intermediate Women

Waking Dragons (W)

2:44.90

3

Intermediate Women

Party Oars (W)

2:45.26

4

Intermediate Women

Chicks with Sticks (W)

2:45.70

5

Intermediate Women

Wild Women on Water (W)

2:44.86

6

Intermediate Women

People in a Boat (W)

2:49.20

7

Intermediate Women

Herricane Winds (W)

2:40.66

8

Intermediate Women

Dragoncatchers (W)

2:38.16

Race 11

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

Building & Development

 

 

2

Building & Development

District Wave Runners

2:58.50

3

Building & Development

Richcraft Homes

2:48.36

4

Building & Development

JLR Dragons

2:23.20

5

Building & Development

PCL Paddlers

2:37.23

6

Building & Development

WSP Conquer-oars

2:34.70

7

Building & Development

ZEC Powerhouse

2:31.40

8

Building & Development

Lunasea

2:38.36

Race 12

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

Building & Development

Hobin's Arc

2:40.30

2

Building & Development

Minto Framing Dragons

2:34.56

3

Building & Development

Ready Oar Knot

2:40.83

4

 

Paddlers Anonymous DaBoat

2:16.53

5

Building & Development

eQ Homes PowerHouse

2:41.23

6

 

Ghostship 2

2:14.61

7

 

Vacant 5

9:59.99

8

 

 

 

 

BLOCK 3 - AM

Race 13

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

Hospitality & Tourism

HrO

2:41.46

2

Hospitality & Tourism

Double Double Dragons

2:53.10

3

Hospitality & Tourism

YOW CREW

2:52.60

4

Hospitality & Tourism

Brookstreet Worker Bees

3:00.33

5

Building & Development - Open

586 Lightning Bolts (O)

2:23.53

6

Building & Development - Open

Dradga (O)

2:49.13

7

Building & Development - Open

Modern Niagara Rocks and Rows (O)

2:26.30

8

 

 

 

Race 14

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

Sue Holloway Cup - Women

Bytown Fire (W)

2:25.30

2

Sue Holloway Cup - Women

Bytown Ice (W)

2:37.36

3

Sue Holloway Cup - Women

The Foolish Chicken (W)

2:12.50

4

Sue Holloway Cup - Women

Cleland Jardine Galley Girls Premier (W)

2:12.80

5

Sue Holloway Cup - Women

ODM Women (W)

2:22.76

6

Sue Holloway Cup - Women

Galley Girls Senior A (W)

2:11.73

7

 

Vacant 2

9:59.99

8

 

 

 

Race 15

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

Youth

Frontline Condo Dragonfly Blue

2:49.43

2

Youth

Ottawa River Canoe Club Youth Crew

2:19.96

3

Youth

Onion Auto Dragonfly

2:30.90

4

Youth

Girl Gliders (W)

3:56.96

5

Youth

CCAO DragonFly

2:49.50

6

Media

Mercury Filmworks’ Cartoon Platoon

2:55.93

7

Media

LiVE 88.5 Boaty McBoatfaces (O)

2:44.43

8

 

 

 

Race 16

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

Health Care

The Mad Scientists

3:03.66

2

Health Care

Epocalypse

2:35.86

3

Health Care

San Francisco Dragon Healers

2:22.80

4

Health Care

Liu Dental Centres - Gung Ho

2:09.00

5

Health Care

HSO

2:47.30

6

Financial Services

Scotiabank Spitfires

3:03.76

7

Financial Services

Liquid Assets

2:45.63

8

Financial Services

DUCA Credit Union

2:39.46

Race 17

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

 

 

 

2

 

Vacant 3

9:59.99

3

Sue Holloway Cup - Open

Bytown Tornadoes (O)

2:20.13

4

Sue Holloway Cup - Open

ODM Senior B Open (O)

2:04.06

5

Sue Holloway Cup - Open

Rideau Titans (O)

2:04.33

6

 

 

 

7

 

 

 

8

 

 

 

Race 18

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

 

The Lake Partnership (O)

2:47.76

2

 

Paddlers Anonymous daCatch

2:30.63

3

 

Tsunami

2:28.80

4

 

UGDBC

2:23.63

5

 

Verdun Force

2:16.33

6

 

Ghostship Open (O)

2:04.20

7

 

Pengbo Jinpeng Fujian

2:34.96

 

 

 

 

 

BLOCK 4 - AM

Race 19

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

Emergency Services

Ottawa Police Blue Dragons

2:22.50

2

Emergency Services

22 Horsepower

2:32.70

3

Emergency Services

Knotty Coasties

2:51.53

4

Embassies & Foreign Missions

Polar Pandas (O)

2:50.56

5

Embassies & Foreign Missions

Rowmania

2:43.46

6

High Tech - Open

FREEBALANCE (O)

2:59.93

7

High Tech - Open

GDMS-C (O)

2:28.90

8

 

 

 

Race 20

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

 

Ghostship

2:09.23

2

High Tech

CMC Dragoneers

2:33.70

3

High Tech

DRS Dragons

2:44.90

4

High Tech

Fleet of Foote Lightning

2:21.80

5

Pride

Vintage Queers (O)

2:59.03

6

Pride

Stroke It!

2:28.26

7

Legal Services

Mann Up

2:37.70

8

 

 

 

Race 21

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

Recreational Women

Wake Up Warriors (W)

2:44.26

2

Recreational Women

Girls On Fire (W)

2:48.90

3

Recreational Women

Out for a Paddle (W)

2:50.33

4

Recreational Women

Paddle Like A Mother (W)

2:50.34

5

Recreational Women

Fabulous Dragonettes (W)

2:53.36

6

Recreational Women

WOTL Shieldmaidens (W)

2:50.06

7

Recreational Women

Draggin' Docs (W)

2:42.46

8

Recreational Women

Seas the Day (W)

3:05.53

Race 22

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

Recreational Women

Fire Breathin Mamas (W)

2:51.90

2

Recreational Women

River Sisters (W)

2:58.76

3

Recreational Women

MOMentum (W)

3:14.13

4

Recreational Women

Hear Us Roar (W)

2:57.26

5

Breast Cancer Survivors

Busting Out (W)

3:18.86

6

Recreational Women

Allied Paddlers (W)

2:52.30

7

Recreational Women

Fetal Attraction (W)

2:44.13

8

Recreational Women

Classy Oars (W)

2:52.60

 

BLOCK 1 - PM

Race 23

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

 

Vacant 1

9:59.99

2

 

Team Ausome

3:35.16

3

 

Wakebusters

2:58.30

4

 

Baby Sharks

2:57.20

5

 

Strike Force (O)

2:57.03

6

 

CONDORS STRONG!

3:23.46

7

 

Vacant 4

9:59.99

8

 

 

 

Race 24

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

 

Ottawa Sport & Social Club

2:48.13

2

 

Water Bugs

2:42.03

3

 

Psirens (W)

2:46.10

4

 

Lipstick Dragons (W)

2:36.10

5

 

The COD Fishsticks

2:40.36

6

 

Filthy Oars

2:42.17

7

 

That's How We Roll

2:49.10

8

 

Shape UP and Ship Out

2:47.03

Race 25

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

 

Dirty Oars (W)

2:40.46

2

 

Blue Orcas

2:30.96

3

 

Water Nymphs (W)

2:34.13

4

 

Mad Paddlers

2:34.96

5

 

Border Dragons

2:35.13

6

 

Rusty Dragons

2:34.16

7

 

GTB Girls (W)

2:39.13

8

 

 

 

Race 26

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

 

Anytime Dragons

2:31.30

2

 

Nauticlew

2:29.26

3

 

Maki Catta

2:18.80

4

 

Carleton Dragon Boat

2:21.23

5

 

Ghostship Women (W)

2:21.20

6

 

Beerded Dragons

2:28.46

7

 

Blades of Glory (W)

2:33.76

8

 

Waterborne Pathogens

2:35.20

Race 27

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

 

Chinook Mojos

2:17.06

2

 

ODBC Barracudas

2:09.46

3

 

 

 

4

 

 

 

5

 

 

 

6

 

 

 

7

 

Ottawa Dragon Masters Mixed

2:07.70

8

 

 

 

Race 28

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

Government

CNSC Heavy Water Dragons

2:23.66

2

Government

Paddlin' Hellfish

2:24.10

3

Government

My Favourite Team

2:24.66

4

Government

MIXSTREAM

2:14.63

5

Government

Panaceaa

2:20.80

6

Government

Oarable Paddlers

2:29.90

7

Government

Paddledemons

2:30.03

8

Government

EDC - Export Dragon Crew

2:36.00

 

BLOCK 2 - PM

Race 29

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

 

Vacant 5

9:59.99

2

 

More-Row Ship-pell

2:54.53

3

 

Twisted Sisters (W)

3:00.56

4

 

Richcraft Homes

2:55.56

5

 

People in a Boat (W)

2:56.46

6

 

District Wave Runners

2:54.50

7

 

Les Archipels (O)

9:59.99

8

 

 

 

Race 30

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

 

Chicks with Sticks (W)

2:51.13

2

 

Waking Dragons (W)

2:47.63

3

 

IB Dragonboating

2:46.36

4

 

Herricane Winds (W)

2:43.73

5

 

eQ Homes PowerHouse

2:38.06

6

 

Wild Women on Water (W)

2:44.50

7

 

Party Oars (W)

2:47.93

8

 

The Movers and Shakers

2:36.73

Race 31

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

 

The Ottawa Senat-oars powered by ORCC (O)

2:38.06

2

 

CU in 'R Wake

2:37.43

3

 

Telfer Torpedoes

2:39.33

4

 

Canadian Federation of Chinese Students

2:38.13

5

 

Lunasea

2:35.50

6

 

Paddlers Anonymous daWave

2:34.90

7

 

Telfer Thunder

2:41.03

8

 

 

 

Race 32

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

Building & Development

Hobin's Arc

2:44.76

2

Building & Development

WSP Conquer-oars

2:31.93

3

Building & Development

ZEC Powerhouse

2:30.46

4

Building & Development

Ghostship 2

2:12.10

5

Building & Development

JLR Dragons

2:24.53

6

Building & Development

Minto Framing Dragons

2:34.56

7

Building & Development

PCL Paddlers

2:36.96

8

Building & Development

Ready Oar Knot

2:45.23

Race 33

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

 

Dragoncatchers (W)

2:46.53

2

 

Shenglin Dragon Warriors

2:36.13

3

 

HZ Law Jing Jing

2:29.73

4

 

 

 

5

 

Paddlers Anonymous DaBoat

2:18.16

6

 

Fleet of Foote Vikings

2:28.16

7

 

House Targaryen

2:39.26

8

 

 

 

Race 34

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

Friends & Family

Draggin' Blades

2:43.80

2

Friends & Family

Chinatown Showboat

2:44.76

3

Friends & Family

Paddle me Harder

2:29.53

4

Friends & Family

The League of Extraordinary Paddlers

2:08.26

5

Friends & Family

GTB

2:13.26

6

Friends & Family

annabelanger.com

2:33.56

7

Friends & Family

Running on Water

2:43.90

8

Friends & Family

Blazing Paddles

2:42.96

 

BLOCK 3 - PM

Race 35

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

 

Vacant 2

9:59.99

2

 

Girl Gliders (W)

3:18.20

3

 

The Mad Scientists

3:06.66

4

 

Mercury Filmworks’ Cartoon Platoon

2:55.93

5

 

Brookstreet Worker Bees

3:00.33

6

 

Scotiabank Spitfires

9:59.99

7

 

Vacant 3

9:59.99

8

 

 

 

Race 36

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

 

YOW CREW

2:59.33

2

 

Frontline Condo Dragonfly Blue

2:54.00

3

 

The Lake Partnership (O)

2:46.56

4

 

Liquid Assets

3:00.50

5

 

HSO

3:06.00

6

 

Dradga (O)

2:47.36

7

 

CCAO DragonFly

2:57.50

8

 

Double Double Dragons

3:07.73

Race 37

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

 

LiVE 88.5 Boaty McBoatfaces (O)

2:44.10

2

 

DUCA Credit Union

2:40.06

3

 

Epocalypse

2:40.20

4

 

Onion Auto Dragonfly

2:29.50

5

 

Pengbo Jinpeng Fujian

2:21.60

6

 

Bytown Ice (W)

2:34.66

7

 

 

 

8

 

 

 

Race 38

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

 

Tsunami

2:35.80

2

 

Bytown Fire (W)

2:35.26

3

 

586 Lightning Bolts (O)

2:34.83

4

 

ODM Women (W)

2:32.60

5

 

San Francisco Dragon Healers

2:35.00

6

 

UGDBC

2:33.83

7

 

Modern Niagara Rocks and Rows (O)

2:43.50

8

 

Paddlers Anonymous daCatch

2:44.40

Race 39

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

 

Bytown Tornadoes (O)

2:22.20

2

 

Verdun Force

2:17.86

3

 

The Foolish Chicken (W)

2:10.30

4

 

Liu Dental Centres - Gung Ho

2:11.70

5

 

Galley Girls Senior A (W)

2:11.70

6

 

Cleland Jardine Galley Girls Premier (W)

2:11.70

7

 

Ottawa River Canoe Club Youth Crew

2:18.90

8

 

 

 

Race 40

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

 

Ghostship Open (O)

2:04.76

2

 

 

 

3

 

 

 

4

 

 

 

5

 

 

 

6

 

 

 

7

 

ODM Senior B Open (O)

2:05.10

8

 

Rideau Titans (O)

2:05.06

 

BLOCK 4 - PM

Race 41

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

 

Busting Out (W)

3:21.16

2

 

Seas the Day (W)

3:15.73

3

 

Vintage Queers (O)

9:59.99

4

 

Hear Us Roar (W)

3:02.50

5

 

River Sisters (W)

3:00.36

6

 

FREEBALANCE (O)

2:55.86

7

 

MOMentum (W)

3:25.83

8

 

 

 

Race 42

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

 

Classy Oars (W)

2:57.43

2

 

Knotty Coasties

9:59.99

3

 

DRS Dragons

2:50.03

4

 

Mann Up

2:41.06

5

 

Rowmania

2:47.60

6

 

Polar Pandas (O)

2:51.43

7

 

Allied Paddlers (W)

2:50.03

8

 

Fabulous Dragonettes (W)

3:01.33

Race 43

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

 

CMC Dragoneers

2:34.43

2

 

GDMS-C (O)

2:37.26

3

 

Ottawa Police Blue Dragons

2:32.93

4

 

Ghostship

2:14.46

5

 

Fleet of Foote Lightning

2:28.63

6

 

Stroke It!

2:34.60

7

 

22 Horsepower

2:35.56

8

 

 

 

Race 44

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

Recreational Women

Paddle Like A Mother (W)

3:03.26

2

Recreational Women

WOTL Shieldmaidens (W)

2:53.43

3

Recreational Women

Wake Up Warriors (W)

2:53.53

4

Recreational Women

Draggin' Docs (W)

2:51.26

5

Recreational Women

Fetal Attraction (W)

2:46.83

6

Recreational Women

Girls On Fire (W)

2:59.36

7

Recreational Women

Out for a Paddle (W)

3:02.10

8

Recreational Women

Fire Breathin Mamas (W)

2:51.00

 

200 METERS

Women D Final 200m

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

 200 Women D Final

Fabulous Dragonettes (W)

1:06.80

2

 200 Women D Final

Fire Breathin Mamas (W)

1:02.00

3

 200 Women D Final

Out for a Paddle (W)

1:03.83

4

 200 Women D Final

Allied Paddlers (W)

1:00.70

5

 200 Women D Final

WOTL Shieldmaidens (W)

1:03.83

6

 200 Women D Final

Paddle Like A Mother (W)

1:04.40

7

 200 Women D Final

Classy Oars (W)

1:03.30

8

 200 Women D Final

Twisted Sisters (W)

1:09.36

Women C Final 200m

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

 200 Women C Final

Girls On Fire (W)

1:04.93

2

 200 Women C Final

Party Oars (W)

1:00.23

3

 200 Women C Final

Wild Women on Water (W)

0:59.56

4

 200 Women C Final

Fetal Attraction (W)

0:59.80

5

 200 Women C Final

Wake Up Warriors (W)

1:01.83

6

 200 Women C Final

Waking Dragons (W)

1:02.06

7

 200 Women C Final

Chicks with Sticks (W)

1:01.43

8

 200 Women C Final

People in a Boat (W)

1:01.20

Women B Final 200m

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

 200 Women B Final

Psirens (W)

0:59.76

2

 200 Women B Final

Dragoncatchers (W)

0:58.33

3

 200 Women B Final

Lipstick Dragons (W)

0:56.56

4

 200 Women B Final

GTB Girls (W)

0:55.63

5

 200 Women B Final

Bytown Ice (W)

0:55.50

6

 200 Women B Final

Dirty Oars (W)

0:56.26

7

 200 Women B Final

Herricane Winds (W)

0:58.66

8

 200 Women B Final

Draggin' Docs (W)

1:00.30

Women A Final 200m

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

 200 Women A Final

Blades of Glory (W)

0:57.50

2

 200 Women A Final

ODM Women (W)

0:51.60

3

 200 Women A Final

Cleland Jardine Galley Girls Premier (W)

0:49.30

4

 200 Women A Final

The Foolish Chicken (W)

0:48.93

5

 200 Women A Final

Galley Girls Senior A (W)

0:48.10

6

 200 Women A Final

Ghostship Women (W)

0:53.13

7

 200 Women A Final

Bytown Fire (W)

0:53.76

8

 200 Women A Final

Water Nymphs (W)

0:55.86

Open A Final 200m

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

 200 Open A Final

The Ottawa Senat-oars powered by ORCC (O)

0:51.93

2

 200 Open A Final

586 Lightning Bolts (O)

0:55.70

3

 200 Open A Final

Ghostship Open (O)

0:45.33

4

 200 Open A Final

ODM Senior B Open (O)

0:45.83

5

 200 Open A Final

Rideau Titans (O)

0:44.70

6

 200 Open A Final

Bytown Tornadoes (O)

9:59.99

7

 200 Open A Final

Modern Niagara Rocks and Rows (O)

0:53.80

8

 200 Open A Final

GDMS-C (O)

0:53.90

Mixed J Final 200m

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

 200 Mixed J Final

That's How We Roll

1:04.90

2

 200 Mixed J Final

Filthy Oars

0:58.36

3

 200 Mixed J Final

HrO

9:59.99

4

 200 Mixed J Final

The COD Fishsticks

0:58.33

5

 200 Mixed J Final

Ready Oar Knot

1:01.73

6

 200 Mixed J Final

Water Bugs

1:00.93

7

 200 Mixed J Final

Rowmania

0:58.38

8

 200 Mixed J Final

IB Dragonboating

1:00.43

Mixed I Final 200m

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

 200 Mixed I Final

Hobin's Arc

0:59.66

2

 200 Mixed I Final

DUCA Credit Union

1:02.16

3

 200 Mixed I Final

Blazing Paddles

0:58.23

4

 200 Mixed I Final

eQ Homes PowerHouse

0:59.20

5

 200 Mixed I Final

Canadian Federation of Chinese Students

0:55.86

6

 200 Mixed I Final

Telfer Torpedoes

1:01.56

7

 200 Mixed I Final

Telfer Thunder

9:59.99

8

 

 

 

Mixed H Final 200m

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

200  Mixed H Final

Draggin' Blades

0:59.40

2

200  Mixed H Final

Running on Water

0:59.66

3

200  Mixed H Final

The Movers and Shakers

9:59.99

4

200  Mixed H Final

Chinatown Showboat

0:58.00

5

200  Mixed H Final

House Targaryen

0:57.03

6

200  Mixed H Final

PCL Paddlers

0:53.56

7

200  Mixed H Final

CU in 'R Wake

0:58.13

8

200  Mixed H Final

Mann Up

9:59.99

Mixed G Final 200m

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

 200 Mixed G Final

Epocalypse

0:59.43

2

 200 Mixed G Final

Paddlers Anonymous daWave

0:59.00

3

 200 Mixed G Final

CMC Dragoneers

0:56.73

4

 200 Mixed G Final

WSP Conquer-oars

0:56.75

5

 200 Mixed G Final

22 Horsepower

0:56.16

6

 200 Mixed G Final

Minto Framing Dragons

0:58.63

7

 200 Mixed G Final

Lunasea

1:00.23

8

200 Mixed G Final

 

 

Mixed F Final 200m

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

 200 Mixed F Final

Blue Orcas

0:57.76

2

 200 Mixed F Final

Paddlers Anonymous daCatch

0:51.93

3

 200 Mixed F Final

ZEC Powerhouse

0:53.90

4

 200 Mixed F Final

Waterborne Pathogens

0:55.20

5

 200 Mixed F Final

Mad Paddlers

0:55.30

6

 200 Mixed F Final

Border Dragons

0:55.03

7

 200 Mixed F Final

Shenglin Dragon Warriors

0:53.63

8

 200 Mixed F Final

Rusty Dragons

0:52.83

Mixed E Final 200m

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

 200 Mixed E Final

Anytime Dragons

0:54.19

2

 200 Mixed E Final

Tsunami

0:52.06

3

 200 Mixed E Final

Stroke It!

0:54.84

4

 200 Mixed E Final

Beerded Dragons

0:53.40

5

 200 Mixed E Final

Fleet of Foote Vikings

0:53.36

6

 200 Mixed E Final

Nauticlew

0:53.56

7

 200 Mixed E Final

Onion Auto Dragonfly

0:52.46

8

200 Mixed E Final

 

 

Mixed D Final 200m

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

 200 Mixed D Final

HZ Law Jing Jing

0:53.16

2

  200 Mixed D Final

UGDBC

0:52.50

3

  200 Mixed D Final

JLR Dragons

0:52.90

4

  200 Mixed D Final

San Francisco Dragon Healers

0:53.33

5

  200 Mixed D Final

CNSC Heavy Water Dragons

0:52.76

6

  200 Mixed D Final

Paddle me Harder

0:52.86

7

  200 Mixed D Final

EDC - Export Dragon Crew

0:52.93

8

  200 Mixed D Final

annabelanger.com

0:53.10

Mixed C Final 200m

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

 200 Mixed C Final

Paddledemons

0:54.23

2

 200 Mixed C Final

Paddlin' Hellfish

0:52.70

3

 200 Mixed C Final

My Favourite Team

0:52.86

4

 200 Mixed C Final

Pengbo Jinpeng Fujian

0:52.16

5

 200 Mixed C Final

Fleet of Foote Lightning

0:52.60

6

 200 Mixed C Final

Oarable Paddlers

0:53.86

7

 200 Mixed C Final

Ottawa Police Blue Dragons

0:55.20

8

 200 Mixed C Final

 

 

Mixed B Final 200m

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

 Mixed B Final

Ottawa River Canoe Club Youth Crew

0:51.93

2

  Mixed B Final

Carleton Dragon Boat

0:51.83

3

  Mixed B Final

Verdun Force

0:50.53

4

  Mixed B Final

MIXSTREAM

0:48.96

5

  Mixed B Final

Chinook Mojos

0:49.36

6

  Mixed B Final

Paddlers Anonymous DaBoat

0:48.98

7

  Mixed B Final

Maki Catta

0:49.73

8

  Mixed B Final

Panaceaa

0:50.16

Mixed A Final 200m

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

 200 Mixed A Final

GTB

0:50.23

2

 200 Mixed A Final

Ghostship

0:49.36

3

 200 Mixed A Final

The League of Extraordinary Paddlers

0:47.03

4

 200 Mixed A Final

ODBC Barracudas

0:46.40

5

 200 Mixed A Final

Ottawa Dragon Masters Mixed

0:47.70

6

 200 Mixed A Final

Liu Dental Centres - Gung Ho

0:47.80

7

 200 Mixed A Final

Ghostship 2

0:49.70

8

 200 Mixed A Final

 

 

 

100 METERS

Women D Final 100m

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

 100 Women D Final

Fabulous Dragonettes (W)

0:33.90

2

 100 Women D Final

Fire Breathin Mamas (W)

0:31.40

3

 100 Women D Final

Out for a Paddle (W)

0:32.50

4

 100 Women D Final

Allied Paddlers (W)

0:31.36

5

 100 Women D Final

WOTL Shieldmaidens (W)

0:32.00

6

 100 Women D Final

Paddle Like A Mother (W)

0:33.53

7

 100 Women D Final

Classy Oars (W)

0:31.90

8

 100 Women D Final

Twisted Sisters (W)

0:34.50

Women C Final 100m

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

 100 Women C Final

Girls On Fire (W)

0:33.43

2

 100 Women C Final

Party Oars (W)

0:31.16

3

 100 Women C Final

Wild Women on Water (W)

0:30.80

4

 100 Women C Final

Fetal Attraction (W)

0:30.66

5

 100 Women C Final

Wake Up Warriors (W)

0:32.13

6

 100 Women C Final

Waking Dragons (W)

0:32.76

7

 100 Women C Final

Chicks with Sticks (W)

0:31.93

8

 100 Women C Final

People in a Boat (W)

0:31.86

Women B Final 100m

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

 100 Women B Final

Psirens (W)

0:31.70

2

 100 Women B Final

Dragoncatchers (W)

0:30.43

3

 100 Women B Final

Lipstick Dragons (W)

0:28.90

4

 100 Women B Final

GTB Girls (W)

0:28.10

5

 100 Women B Final

Bytown Ice (W)

0:28.93

6

 100 Women B Final

Dirty Oars (W)

0:29.18

7

 100 Women B Final

Herricane Winds (W)

0:30.73

8

 100 Women B Final

Draggin' Docs (W)

0:31.23

Women A Final 100m

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

 100 Women A Final

Blades of Glory (W)

0:29.43

2

 100 Women A Final

ODM Women (W)

0:26.80

3

 100 Women A Final

Cleland Jardine Galley Girls Premier (W)

9:59.99

4

 100 Women A Final

The Foolish Chicken (W)

0:24.76

5

 100 Women A Final

Galley Girls Senior A (W)

0:23.40

6

 100 Women A Final

Ghostship Women (W)

0:27.43

7

 100 Women A Final

Bytown Fire (W)

0:27.83

8

 100 Women A Final

Water Nymphs (W)

0:29.00

Open A Final 100m

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

 100 Open A Final

The Ottawa Senat-oars powered by ORCC (O)

0:29.53

2

 100 Open A Final

586 Lightning Bolts (O)

0:27.33

3

 100 Open A Final

Ghostship Open (O)

0:22.60

4

 100 Open A Final

ODM Senior B Open (O)

0:22.70

5

 100 Open A Final

Rideau Titans (O)

0:22.36

6

 100 Open A Final

Bytown Tornadoes (O)

0:25.66

7

 100 Open A Final

Modern Niagara Rocks and Rows (O)

0:27.23

8

 100 Open A Final

GDMS-C (O)

0:27.53

Mixed J Final 100m

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

 100 Mixed J Final

IB Dragonboating

0:32.56

2

 100 Mixed J Final

Rowmania

0:29.20

3

 100 Mixed J Final

Water Bugs

0:30.60

4

 100 Mixed J Final

Ready Oar Knot

0:30.00

5

 100 Mixed J Final

HrO

9:59.99

6

 100 Mixed J Final

Filthy Oars

0:28.33

7

100 Mixed J Final

 That's How We Roll

 0:30.76

8

100 Mixed J Final

 

 

Mixed I Final 100m

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

 100 Mixed I Final

Hobin's Arc

0:30.23

2

 100 Mixed I Final

DUCA Credit Union

0:32.83

3

 100 Mixed I Final

Blazing Paddles

0:30.93

4

 100 Mixed I Final

eQ Homes PowerHouse

0:32.90

5

 100 Mixed I Final

Canadian Federation of Chinese Students

0:29.20

6

 100 Mixed I Final

Telfer Torpedoes

0:35.66

7

 100 Mixed I Final

Telfer Thunder

9:59.99

8

 100 Mixed I Final

The COD Fishsticks

0:30.90

Mixed H Final 100m

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

 100 Mixed H Final

Mann Up

9:59.99

2

 100 Mixed H Final

CU in 'R Wake

0:30.33

3

 100 Mixed H Final

PCL Paddlers

0:27.93

4

 100 Mixed H Final

House Targaryen

0:30.16

5

 100 Mixed H Final

The Movers and Shakers

9:59.99

6

 100 Mixed H Final

Running on Water

0:31.26

7

 100 Mixed H Final

Draggin' Blades

0:31.46

8

 100 Mixed H Final

 

 

Mixed G Final 100m

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

 100 Mixed G Final

Epocalypse

0:30.00

2

 100 Mixed G Final

Paddlers Anonymous daWave

0:29.60

3

 100 Mixed G Final

CMC Dragoneers

0:29.70

4

 100 Mixed G Final

WSP Conquer-oars

0:29.20

5

 100 Mixed G Final

22 Horsepower

0:29.63

6

 100 Mixed G Final

Minto Framing Dragons

0:28.86

7

 100 Mixed G Final

Lunasea

0:30.80

8

100 Mixed G Final

 Chinatown Showboat

 0:29.83

Mixed F Final 100m

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

 100 Mixed F Final

Rusty Dragons

0:29.13

2

 100 Mixed F Final

Shenglin Dragon Warriors

0:28.53

3

 100 Mixed F Final

Border Dragons

0:29.60

4

 100 Mixed F Final

Mad Paddlers

0:28.86

5

 100 Mixed F Final

ZEC Powerhouse

0:28.80

6

 100 Mixed F Final

Paddlers Anonymous daCatch

0:26.40

7

 100 Mixed F Final

Blue Orcas

0:29.03

8

100 Mixed F Final

 

 

Mixed E Final 100m

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

 100 Mixed E Final

Anytime Dragons

0:28.46

2

 100 Mixed E Final

Tsunami

0:27.03

3

 100 Mixed E Final

Stroke It!

0:29.13

4

 100 Mixed E Final

Beerded Dragons

0:28.13

5

 100 Mixed E Final

Fleet of Foote Vikings

0:27.33

6

 100 Mixed E Final

Nauticlew

0:28.30

7

 100 Mixed E Final

Onion Auto Dragonfly

0:27.20

8

 100 Mixed E Final

Waterborne Pathogens

0:29.00

Mixed D Final 100m

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

 100 Mixed D Final

annabelanger.com

0:28.00

2

 100 Mixed D Final

EDC - Export Dragon Crew

0:27.26

3

 100 Mixed D Final

Paddle me Harder

0:27.10

4

 100 Mixed D Final

CNSC Heavy Water Dragons

0:27.13

5

 100 Mixed D Final

JLR Dragons

0:26.36

6

 100 Mixed D Final

UGDBC

0:25.60

7

 100 Mixed D Final

HZ Law Jing Jing

0:26.66

8

100 Mixed D Final

 

 

Mixed C Final 100m

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

 100 Mixed C Final

Paddledemons

0:28.66

2

 100 Mixed C Final

Paddlin' Hellfish

0:27.66

3

 100 Mixed C Final

My Favourite Team

0:27.46

4

 100 Mixed C Final

Pengbo Jinpeng Fujian

0:25.93

5

 100 Mixed C Final

Fleet of Foote Lightning

0:27.26

6

 100 Mixed C Final

Oarable Paddlers

0:27.06

7

 100 Mixed C Final

Ottawa Police Blue Dragons

0:28.06

8

 100 Mixed C Final

San Francisco Dragon Healers

0:26.96

Mixed B Final 100m

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

 100 Mixed B Final

Panaceaa

0:28.40

2

 100 Mixed B Final

Maki Catta

0:25.93

3

 100 Mixed B Final

Paddlers Anonymous DaBoat

0:25.03

4

 100 Mixed B Final

Chinook Mojos

0:25.76

5

 100 Mixed B Final

Verdun Force

0:25.78

6

 100 Mixed B Final

Carleton Dragon Boat

0:26.46

7

 100 Mixed B Final

Ottawa River Canoe Club Youth Crew

0:26.26

8

 100 Mixed B Final

 

 

Mixed A Final 100m

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

 100 Mixed A Final

GTB

0:24.63

2

 100 Mixed A Final

Ghostship

0:24.50

3

 100 Mixed A Final

The League of Extraordinary Paddlers

0:22.86

4

 100 Mixed A Final

ODBC Barracudas

0:23.36

5

 100 Mixed A Final

Ottawa Dragon Masters Mixed

0:24.20

6

 100 Mixed A Final

Liu Dental Centres - Gung Ho

0:23.70

7

 100 Mixed A Final

Ghostship 2

0:25.03

8

 100 Mixed A Final

MIXSTREAM

0:24.33

 

500 METERS

Pepsi Bottling Group &
Gatorade
Women D Final 500m

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

Pepsi Bottling Group & Gatorade

Women D Final 500m

Fabulous Dragonettes (W)

3:17.30

2

Pepsi Bottling Group & Gatorade

Women D Final 500m

Fire Breathin Mamas (W)

2:54.03

3

Pepsi Bottling Group & Gatorade

Women D Final 500m

Out for a Paddle (W)

3:16.83

4

Pepsi Bottling Group & Gatorade

Women D Final 500m

Allied Paddlers (W)

2:51.80

5

Pepsi Bottling Group & Gatorade

Women D Final 500m

WOTL Shieldmaidens (W)

2:54.23

6

Pepsi Bottling Group & Gatorade

Women D Final 500m

Paddle Like A Mother (W)

3:00.06

7

Pepsi Bottling Group & Gatorade

Women D Final 500m

Classy Oars (W)

2:53.43

8

Pepsi Bottling Group & Gatorade

Women D Final 500m

Twisted Sisters (W)

3:05.56

Fendock
Women C Final 500m

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

Fendock 500 Women C Final

Girls On Fire (W)

2:50.70

2

Fendock 500 Women C Final

Party Oars (W)

2:46.00

3

Fendock 500 Women C Final

Wild Women on Water (W)

2:45.83

4

Fendock 500 Women C Final

Fetal Attraction (W)

2:42.33

5

Fendock 500 Women C Final

Wake Up Warriors (W)

2:52.63

6

Fendock 500 Women C Final

Waking Dragons (W)

2:51.93

7

Fendock 500 Women C Final

Chicks with Sticks (W)

2:47.63

8

Fendock 500 Women C Final

People in a Boat

2:47.13

Donna Cona
Women B Final 500m

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

Donna Cona 500 Women B Final

Psirens (W)

2:45.03

2

Donna Cona 500 Women B Final

Dragoncatchers (W)

2:39.13

3

Donna Cona 500 Women B Final

Lipstick Dragons (W)

2:36.10

4

Donna Cona 500 Women B Final

GTB Girls (W)

2:34.06

5

Donna Cona 500 Women B Final

Bytown Ice (W)

9:59.99

6

Donna Cona 500 Women B Final

Dirty Oars (W)

2:40.36

7

Donna Cona 500 Women B Final

Herricane Winds (W)

3:37.12

8

 Donna Cona 500 Women B Final

Draggin’ Docs (W)

2:55.63

Tim Hortons
Women A Final 500m

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

 Tim Hortons 500 Women A Final

Blades of Glory (W)

2:29.53

2

 Tim Hortons 500 Women A Final

ODM Women (W)

2:21.26

3

 Tim Hortons 500 Women A Final

Cleland Jardine Galley Girls Premier (W)

2:11.16

4

 Tim Hortons 500 Women A Final

The Foolish Chicken (W)

2:11.06

5

 Tim Hortons 500 Women A Final

Galley Girls Senior A (W)

2:11.46

6

 Tim Hortons 500 Women A Final

Ghostship Women (W)

2:26.13

7

 Tim Hortons 500 Women A Final

Bytown Fire (W)

2:29.90

8

 Tim Hortons 500 Women A Final

Water Nymphs (W)

2:36.20

Tim Hortons
Open A Final 500m

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

 Tim Hortons 500 Open A Final

The Ottawa Senat-oars powered by ORCC (O)

2:38.43

2

 Tim Hortons 500 Open A Final

586 Lightning Bolts (O)

2:30.10

3

 Tim Hortons 500 Open A Final

Ghostship Open (O)

2:03.73

4

 Tim Hortons 500 Open A Final

ODM Senior B Open (O)

2:03.63

5

 Tim Hortons 500 Open A Final

Rideau Titans (O)

2:04.90

6

 Tim Hortons 500 Open A Final

Bytown Tornadoes (O)

2:19.90

7

 Tim Hortons 500 Open A Final

Modern Niagara Rocks and Rows (O)

2:31.63

1

 Tim Hortons 500 Open A Final

The Ottawa Senat-oars powered by ORCC (O)

2:38.43

Live 88.5
Mixed J Final 500m

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

 Live 88.5 500 Mixed J Final

IB Dragonboating

2:57.30

2

 Live 88.5 500 Mixed J Final

Rowmania

2:44.03

3

 Live 88.5 500 Mixed J Final

Water Bugs

3:00.13

4

 Live 88.5 500 Mixed J Final

Ready Oar Knot

9:59.99

5

 Live 88.5 500 Mixed J Final

HrO

9:59.99

6

 Live 88.5 500 Mixed J Final

Filthy Oars

2:47.40

7

 Live 88.5 500 Mixed J Final

That's How We Roll

3:03.00

8

 Live 88.5 500 Mixed J Final

 

 

Champion International
Mixed I Final 500m

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

 Champion International 500 Mixed I Final

Hobin's Arc

9:59.99

2

 Champion International 500 Mixed I Final

DUCA Credit Union

2:46.60

3

 Champion International 500 Mixed I Final

Blazing Paddles

2:46.70

4

 Champion International 500 Mixed I Final

eQ Homes PowerHouse

2:40.16

5

 Champion International 500 Mixed I Final

Canadian Federation of Chinese Students

2:41.30

6

 Champion International 500 Mixed I Final

Telfer Torpedoes

2:47.20

7

 Champion International 500 Mixed I Final

Telfer Thunder

9:59.99

8

 Champion International 500 Mixed I Final

The COD Fishsticks

2:40.23

Hong Kong Economic
and Trade Office
Mixed H Final 500m

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

 Hong Kong Economic and Trade Office

500 H Final

Mann Up

9:59.99

2

 Hong Kong Economic and Trade Office

500 H Final

CU in 'R Wake

2:38.98

3

 Hong Kong Economic and Trade Office

500 H Final

PCL Paddlers

2:35.20

4

 Hong Kong Economic and Trade Office

500 H Final

House Targaryen

2:38.44

5

 Hong Kong Economic and Trade Office

500 H Final

The Movers and Shakers

9:59.99

6

 Hong Kong Economic and Trade Office

500 H Final

Running on Water

2:52.26

7

 Hong Kong Economic and Trade Office

500 H Final

Draggin' Blades

2:41.97

8

 Hong Kong Economic and Trade Office

500 H Final

 

 

Mann Lawyers
Mixed G Final 500m

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

 MANN Lawyers 500 Mixed G Final

Epocalypse

2:46.36

2

 MANN Lawyers 500 Mixed G Final

Paddlers Anonymous daWave

2:38.70

3

 MANN Lawyers 500 Mixed G Final

CMC Dragoneers

2:38.10

4

 MANN Lawyers 500 Mixed G Final

WSP Conquer-oars

2:39.76

5

 MANN Lawyers 500 Mixed G Final

22 Horsepower

2:34.80

6

 MANN Lawyers 500 Mixed G Final

Minto Framing Dragons

2:36.53

7

 MANN Lawyers 500 Mixed G Final

Lunasea

2:37.33

8

 MANN Lawyers 500 Mixed G Final

Chinatown Showboat

2:35.23

Faces Magazine
Mixed F Final 500m

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

 Faces Magazine 500 Mixed F Final

Rusty Dragons

2:29.43

2

 Faces Magazine 500 Mixed F Final

Shenglin Dragon Warriors

2:33.96

3

 Faces Magazine 500 Mixed F Final

Border Dragons

2:34.63

4

 Faces Magazine 500 Mixed F Final

Mad Paddlers

2:33.73

5

 Faces Magazine 500 Mixed F Final

ZEC Powerhouse

2:28.13

6

 Faces Magazine 500 Mixed F Final

Paddlers Anonymous daCatch

2:23.80

7

 Faces Magazine 500 Mixed F Final

Blue Orcas

2:32.70

8

 Faces Magazine 500 Mixed F Final

 

 

Embassy of the
People's Republic
Mixed E Final 500m

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

Embassy of the People’s Republic

500 E Final

Anytime Dragons

2:39.33

2

 Embassy of the People’s Republic

500 E Final

Tsunami

2:27.03

3

 Embassy of the People’s Republic

500 E Final

Stroke It!

2:32.56

4

 Embassy of the People’s Republic

500 E Final

Beerded Dragons

2:26.90

5

 Embassy of the People’s Republic

500 E Final

Fleet of Foote Vikings

2:25.83

6

 Embassy of the People’s Republic

500 E Final

Nauticlew

2:30.80

7

 Embassy of the People’s Republic

500 E Final

Onion Auto Dragonfly

2:31.03

8

 Embassy of the People’s Republic

500 E Final

Waterborne Pathogens

2:34.36

Gabriel Pizza
Mixed D Final 500m

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

 Gabriel Pizza 500 Mixed D Final

annabelanger.com

2:27.00

2

 Gabriel Pizza 500 Mixed D Final

EDC - Export Dragon Crew

2:25.86

3

 Gabriel Pizza 500 Mixed D Final

Paddle me Harder

2:24.30

4

 Gabriel Pizza 500 Mixed D Final

CNSC Heavy Water Dragons

2:25.03

5

 Gabriel Pizza 500 Mixed D Final

JLR Dragons

2:24.60

6

 Gabriel Pizza 500 Mixed D Final

UGDBC

2:23.60

7

 Gabriel Pizza 500 Mixed D Final

HZ Law Jing Jing

2:31.33

8

 Gabriel Pizza 500 Mixed D Final

 

 

Rideau Carleton Casino
Mixed C Final 500m

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

 Rideau Carleton Raceway 500 Mixed C Final

Paddledemons

2:28.56

2

 Rideau Carleton Raceway 500 Mixed C Final

Paddlin' Hellfish

2:23.46

3

 Rideau Carleton Raceway 500 Mixed C Final

My Favourite Team

2:22.00

4

 Rideau Carleton Raceway 500 Mixed C Final

Pengbo Jinpeng Fujian

2:18.93

5

 Rideau Carleton Raceway 500 Mixed C Final

Fleet of Foote Lightning

2:23.23

6

 Rideau Carleton Raceway 500 Mixed C Final

Oarable Paddlers

2:25.10

7

 Rideau Carleton Raceway 500 Mixed C Final

Ottawa Police Blue Dragons

2:28.73

8

 Rideau Carleton Raceway 500 Mixed C Final

San Francisco Dragon Healers

2:24.30

Trend Micro
Mixed B Final 500m

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

 Trend Micro 500 Mixed B Final

Panaceaa

2:17.63

2

 Trend Micro 500 Mixed B Final

Maki Catta

2:20.83

3

 Trend Micro 500 Mixed B Final

Paddlers Anonymous DaBoat

2:12.56

4

 Trend Micro 500 Mixed B Final

Chinook Mojos

2:12.00

5

 Trend Micro 500 Mixed B Final

Verdun Force

2:12.70

6

 Trend Micro 500 Mixed B Final

Carleton Dragon Boat

2:18.96

7

 Trend Micro 500 Mixed B Final

Ottawa River Canoe Club Youth Crew

2:18.66

8

Trend Micro 500 Mixed B Final

 

 

Tim Hortons
Mixed A Final 500m

LANE

CHALLENGE

TEAM NAME

TIME

1

 Tim Hortons 500 Mixed A Final

GTB

2:16.90

2

 Tim Hortons 500 Mixed A Final

Ghostship

2:06.43

3

 Tim Hortons 500 Mixed A Final

The League of Extraordinary Paddlers

2:06.03

4

 Tim Hortons 500 Mixed A Final

ODBC Barracudas

2:03.63

5

 Tim Hortons 500 Mixed A Final

Ottawa Dragon Masters Mixed

2:05.16

6

 Tim Hortons 500 Mixed A Final

Liu Dental Centres - Gung Ho

2:10.83

7

 Tim Hortons 500 Mixed A Final

Ghostship 2

2:11.80

8

 Tim Hortons 500 Mixed A Final

MIXSTREAM

2:12.43

General Image 2019

 

</div></div>

Stay In Touch
Sign up for our newsletter and stay up to date with the latest information about the festival.

Sign Up Now!